Prehľad ocenených filmov a autorov súťaže IGRIC

29.12.2017 18:44

FILMY OCENENÉ IGRICOM 1967 – 2017

(v zátvorke je rok, kedy bol Igric udelený, KF = krátky film, ocenený tvorca, za čo)
 
Analógia (1967) - dokument, KF - Dušan Hanák - réžia
Bathory (2009) - Juraj Jakubisko - výtvarná koncepcia filmu
Cesta (1967) - dokument, KF - Oskar Šághy - kamera
Colette (2014) - Zuzana Mauréry - ex aequo za ženský herecký výkon
Času je málo a voda stúpa (1998) - dokument - Ivo Brachtl, Dežo Ursiny - scenár, réžia, kamera,
zvuk, strih
Čistič (2016) - Noël Czuczor - za mužský herecký výkon
Človečina (2005,TV) - Stanislav Štepka - autorstvo filmu, za mužský herecký výkon
Čo rozprávala teta srna (2002, TV seriál) - dokument - Jindro a Zdeno Vlachovi - réžia, kamera
Ďakujem, dobre (2014) - Zuzana Mauréry - ex aequo za ženský herecký výkon
Dlhá krátka noc (2004,TV) - Szidi Tobias – za ženský herecký výkon
Démoni (2008) - Róbert Šveda - scenár, réžia
Dom (2012) - Zuzna Liová - scenár, réžia, Judit Bárdos - za ženský herecký výkon
Drak sa vracia (1968) - Ilja Zeljenka – hudba
Drobci (2016) - animovaný film – Vanda Raýmanová - réžia
Ďalšie dejstvo - Következő felvonás (2007, VŠMU) - Mátyás Prikler - réžia
Dušičky seniorov (2013, TV) - televízna dramatická tvorba - z cyklu Filmoviedky - Jozef Puškáš – námet
a scenár
Eva Nová (2016) - hraný film - Marko Škop, (Emília Vášáryová – za ženský herecký výkon)
Exponáty alebo príbehy z kaštieľa (2013) - dokument - Pavol Korec – réžia
Fongopolis (2015) - animovaný film - Joanna Kozuch - scenár, réžia, animácia
Fotografovanie obyvateľov domu (1969) - dokument, KF - Dušan Trančík - réžia
Hej, Slováci! (2003) - dokument - Robert Kirchhoff - réžia
Home Movie (2004) - dokument, KF - Mišo Suchý - réžia
Hranica (2010) - dokument - Jaroslav Vojtek - námet, scenár, réžia
Chyťte ho! (2009) - animovaný film, KF - Boris Šíma - réžia
Ikony (1967) - dokument, KF - Martin Slivka - réžia
Ilja (2011) - dokument, KF - Ivan Ostrochovský - réžia
Impresia (1967) - dokument, KF - Dušan Hanák - réžia
Iné svety (2007) - dokument - Marko Škop - scenár, réžia
Kandidát (2014) - Tomáš Juríček - kamera, Marek Majeský - za mužský herecký výkon
Kamene (2011) - animovaný film - Katarína Kerekesová - réžia
Kauza Cervanová (2014) - dokument - Robert Kirchhoff - réžia
Kláštorisko (2012) - dokument - Marek Poláček - réžia
Klietka (2001,TV) - Stanislav Párnický - réžia, Emília Vášáryová – za ženský herecký výkon
Koliesko (1967) - Vincent Rosinec - kamera
Krajinka (2001) - Martin Šulík - réžia
Kristove roky (1968) - Juraj Jakubisko - réžia+kamera, Igor Luther - kamera
Krotká (1969, TV) - Stanislav Barabáš - réžia, Zdeněk Liška - hudba
Kruté radosti (2003) - Juraj Nvota - réžia
Ladomírske morytáty a legendy (1999) - dokument - Peter Kerekes - scenár, réžia
Legenda o Lietajúcom Cypriánovi (2011) - Mariana Čengel Solčanská - réžia
Lepší život (2000) - dokument, KF - Natália Vídenská - scenár, réžia
Martin Slivka - muž, ktorý sadil stromy (2008) - dokument - Martin Šulík - réžia
Manžel Ján s rodinou (2016) – Ivan Romančík - za mužský herecký výkon
Masaryk (2016) – Martin Štrba - kamera
Mašinka (1968) - dokument, KF - Karol Skřipský - scenár, réžia, kamera
Mať tak o koliesko viac (2012, animovaný TV seriál) - Ivan Popovič, Dávid Popovič – námet, scenár
Mesiac (2013) - animovaná tvorba - Ondrej Rudavský - scenár, réžia, kamera, animácia
Mesto tieňov (2009, TV seriál) - Pavol Višňovský - za mužský herecký výkon
Miluj blížneho svojho (2005) - dokument - Dušan Hudec - autorstvo filmu
Mimi a Líza I-VII. (2014) – anim. seriál - Katarína Kerekesová - námet, réžia, výtvarné stvárnenie
Moderná architektúra Slovenska (2009) - dokument - Ladislav Kaboš - réžia
Most (1993, TV) - Laco Kraus - kamera
Muzika (2008) - Juraj Nvota - réžia, Ľuboš Kostelný – za mužský herecký výkon
My zdes (2006) - dokument - Jaro Vojtek - scenár, réžia, kamera
Na konci hry (2003, TV) - Pavol Mikulík - za mužský herecký výkon
Nedodržaný sľub (2009) - Ján Ďuriš - kamera
Nazdravíčko! (2006) - animovaný film, KF - Ivana Zajacová, Jozef Mitaľ - réžia
Neverné hry (2004) - Tina Diosi - námet, scenár
Obhliadka (2011, TV) - cyklus Filmoviedky - Gabriela Dolná - za ženský herecký výkon
Odchádza človek (1969) - dokument, KF - Martin Slivka - scenár, réžia
Ohnivé rieky (1967) - dokument, KF - Ilja Zeljenka - hudba
Optimista (2009) - dokument - Dušan Trančík - réžia
Panna zázračnica (1967) - Štefan Uher - réžia, Dominik Tatarka - scenár, Ilja Zeljenka - hudba
Papierové hlavy (1997) - dokument - Dušan Hanák - scenár, réžia
Para nad riekou (2015) – dokument - Róbert Kirchhoff - réžia
Peklo (1968) - dokument, KF - Alexander Strelinger - kamera
Piesok do očí (1968) - dokument, KF - Alexander Strelinger - kamera
Pokoj v duši (2010) - Attila Mokos – za mužský herecký výkon
Pôvod sveta (2003) - animovaný film, KF - Katarína Kerekesová - réžia
Posledný autobus (2012) - animovaný film - Martin Snopek, Ivana Laučíková - réžia
Priateľstvá padajúceho lístia (1998, TV) - Zita Furková - za ženský herecký výkon
Prišiel k nám Old Shatterhand (1967) - dokument, KF - Dušan Hanák - réžia
Richard Müller: Nepoznaný (2016) – dokument – Miro Remo - réžia
Rukojemník (2015) - Milan Lasica - za mužský herecký výkon
Quartétto (2003) - Laura Siváková - réžia
Samota (2002, ČR) - Dodo Šimončič - kamera
7 dní hriechov (2013) - hraný film pre kiná - Ján Ďuriš - kamera
Sená na Doščanke (1968) - dokument, KF - Karol Skřipský - scenár, réžia, kamera
Sila ľudskosti (2002) - dokument - Matej Mináč - réžia
Slnečný štát (2006) - Marek Leščák, Martin Šulík - scenár
Steblá trávy (2004) - animovaný film, KF - Jana Slovenská - réžia
Strašiak Matej (1968, TV seriál) - Jan Dudešek - réžia
Sudca a jeho kat (1967, TV) - Martin Hollý - réžia
Svätý experiment (1969, TV) - Gustáv Valach - herecký výkon
Štyri (2008) - animovaný film, KF - Ivana Šebestová - scenár, réžia, animácia
Štyri dni Ľudovíta Čonku (1968) - dokument, KF - Karol Skřipský - scenár, réžia, kamera
Tajomné Mamberamo (2001) - dokument - Pavol Barabáš - réžia, kamera
Tajné životy (2015, TV) - televízny seriál - Zuzana Mauréry - za ženský herecký výkon,
Biba Bohinská, Naďa Clontz, Soňa Čermáková Uličná - za scenár televízneho seriálu
Tak ďaleko, tak blízko (2015) - Jaro Vojtek - za scenár a réžiu
Tango pre medveďa (1967) - Viliam Polónyi – za mužský herecký výkon
Ticho (2006, TV) - Táňa Radeva - za ženský herecký výkon
Tri dcéry (1968) - Alfonz Bednár - námet, scenár
Učiteľka (2016) – Zuzana Mauréry – za ženský herecký výkon
Univerziáda (1967, TV súťažný seriál) - Břetislav Truhlář - námet, scenár
V kocke (2000) - animovaný film, KF - Michal Struss - scenár, réžia
V tieni (2013) - ženský herecký výkon - Soňa Norisová - herecký výkon
Vlado, Jojo, Marienka, starý otec (1967) - dokument, KF - Pavol Sýkora - scenár
Voľnomyšlienkar (2002, TV) - Juraj Kukura - za mužský herecký výkon
Záhrada (1993) - Martin Šulík - réžia
Záchranári (2004, TV seriál) - Martin Štrba - kamera
Zakliata dolina (1967) - dokument, KF - Štefan Köszeghy-Kamenický – réžia, Oskar Šághy – kamera
Zbehovia (1968) - Juraj Jakubisko - réžia, kamera
Zbehovia a pútnici (1969) - Juraj Jakubisko - scenár, réžia, kamera
Zradení (2013, TV) - z cyklu Filmoviedky - Marián Slovák - za mužský herecký výkon
 
 

NOSITELIA CENY IGRIC 1967 - 2017

/151 Igricov - 103 tvorcov a hercov, v abecednom poradí - počet Igricov)
 
 Balgha Peter
 Barabáš Pavol
 Barabáš Stanislav
 Bárdos Judit
 Bednár Alfonz
 Biath Tibor
 Bohinská Biba
 Brachtl Ivo
 Clontz Soňa
 Czuczor Noël
 Čengel Solčanská Mariana
 Čermáková Uličná Soňa
 Diosi Tina
 Dolná Gabriela
 Dudešek Jan
 Ďuriš Ján – 2
 Furková Zita
 Hanák Dušan – 2
 Hanúsek Alojz
 Hollý Martin – 2
 Horňák Vido
 Hudec Dušan
 Chudík Ladislav
 Jakubisko Juraj – 3
 Jurišič František
 Juríček Tomáš
 Kaboš Ladislav
 Kamenický Štefan
 Kerekes Peter
 Kerekesová Katarína – 3
 Kirchhoff Robert – 3
 Korec Pavol
 Kostelný Ľuboš
 Kozuch Joanna
 Kraus Laco
 Kubal Viktor
 Kukura Juraj
 Kupkovič Ladislav
 Lasica Milan
 Laučíková-Zajacová Ivana – 2
 Leščák Marek
 Liová Zuzana
 Liška Zdeněk
 Luther Igor
 Majeský Marek
 Marenčin Albert
 Mauréry Zuzana – 3
 Mikulík Pavol
 Mináč Matej
 Mitaľ Jozef
 Mokos Attila
 Norisová Soňa
 Nvota Juraj – 2
 Ostrochovský Ivan
 Párnický Stanislav
 Poláček Marek
 Polónyi Viliam
 Prikler Mátyás
 Puškáš Jozef
 Radeva Táňa
 Raýmanová Vanda
 Remo Miro
 Rjachovský Roman
 Romančík Ivan
 †Rosinec Vincent
 Rudavský Ondrej
 Siváková Laura
 Skřipský Karol – 2
 Slivka Martin – 3
 Slovák Marián
 Slovenská Jana
 Snopek Martin
 Solan Peter
 Strelinger Alexander
 Struss Michal
 Suchý Mišo
 Sýkora Pavol
 Szomolányi Stanislav
 Šághy Oskar
 Šebestová Ivana
 Šima Boris
 Šimončič Dodo
 Škop Marko – 2
 Štepka Stanislav – 2
 Štrba Martin – 2
 Šulík Martin – 4
 Šveda Róbert
 Tatarka Dominik
 Teren Ivan
 Tóbiás Szidi
 Trančík Dušan – 2
 Truhlář Břetislav
 Uher Štefan – 2
 Ursiny Dežo
 Valach Gustáv
 Vášáryová Emília – 2
 Vídenská Natália
 Vichta Tibor
 Višňovský Pavol
 Vlach Jindro
 Vlach Zdeno
 Vojtek Jaroslav – 3
 Zeljenka Ilja – 2

http://cms.slovensky-filmovy-zvaz.webnode.sk/

Kontakt

Únia slovenských televíznych tvorcov Bajzova ul. 14
821 08 Bratislava

+421903853249 ustt1990@gmail.com